"Реал" (Мадрид) разби "Валядолид" при дебюта на Мбапе пред собствена публика

Шампионите победиха с 3:0

25.08.2024 | 20:59 Редактор: Тодор Петров
Реал постигна класическа победа с 3:0.

"Реал" (Мадрид) спечели срещу "Валядолид" с 3:0 в първия си домакински мач за сезона в Ла Лига. Двубоят се очакваше със засилен интерес заради дебюта на Килиан Мбапе пред публиката на "белите", но френската звезда не успя да се разпише.

Попаденията за победата вкараха през второто полувреме Федерико Валверде и влезлите като резерви Браим Диаз и Ендрик.

В началото на втората част "Реал" получи свободен удар в удобна позиция за стрелба. След заучено изпълнение Валверде нанесе силен удар, топката се отклони леко в защитник на гостите и влезе неспасяемо в долния ляв ъгъл на Хайн за 1:0.

В последните минути на мача Браим Диаз се справи със защитник на гостите и елегантно пусна топката покрай излезлия вратар Кейн, подпечатвайки победата на "белия балет" В добавеното време на двубоя влезлият като резерва 18-годишен талант Ендрик вкара дебютният си гол за "Реал", оформяйки крайния резултат в мача.