"Спартак" (Варна) със скромна победа срещу "Ботев" (Пловдив)

"Спартак" постигна четвъртия си успех за сезона

25.08.2024 | 07:45 Автор: Деси Николова

С попадение на голмайстора си Ахмед Ахмедов в 69-ата минута "Спартак" (Варна) победи като гост "Ботев" (Пловдив) с 1:0 в мач от 6-ия кръг в efbet Лига.

Хитът от началото на сезона в елитната дивизия – "Спартак", постигна четвъртия си успех за сезона, като тимът има и равенство и победа. В следващия кръг "Спартак" приема лидера "Левски", като изостава от "сините" само с 2 точки.

"Ботев" регистрира първа загуба за сезона, като "канарчетата" са и с мач по-малко.

На Спортен комплекс "Никола Щерев-Старика“ в Пловдив двата тима предложиха здрава битка в напълно равностоен сблъсък.

Треньорът на Ботев Душан Крекез направи принудителна смяна още в 22-ата минута, когато Самуел Акере напусна заради контузия за сметка на Никола Илиев.

В 61-ата минута треньорът на Спартак Александър Томаш направи двойна смяна, пускайки на терена Антонио Вутов и португалеца Берна.

Само 8 минути по-късно Вутов намери перфектно Ахмедов, който вкара за 1:0 за "Спартак".

Въпреки превъзходството си, до края на мача домакините така и не успяха да стигнат поне до равенството, пише "Фокус".

В 94-ата минута "Ботев" остана и с 10 души, след като Никола Илиев даде воля на нервите си и изблъска Ивей Ромееш, за което получи втори жълт картон и бе отстранен от терена.