"Фрайбург" се наложи над "Щутгарт", "Вердер" не се даде на "Аугсбург"

"Майнц" и "Унион" (Берлин) не излъчиха победител

24.08.2024 | 20:00 Автор: Деси Николова

Отборът на "Фрайбург" направи забележителен старт на сезона в Бундеслигата, като се наложи над вицешампиона от миналия сезон "Щутгарт" с 3:1. "Швабите" поведоха чрез Ермедин Демирович още във втората минута, но домакините направиха пълен обрат, като Лукас Кублер изравни преди почивката, а през втората част японецът Ритсу Доан и отново Кублер донесоха трите точки на Фрайбург.

Отборът на "РБ Лайпциг" надигра "Бохум" с 1:0, макар че завърши мача с десет човека на терена. Антонио Нуса вкара победното попадение за тима от Лайпциг, а пет минути преди края на редовното време бе изгонен с директен червен картон унгарският национал Вили Орбан.

"Аугсбург" и "Вердер" (Бремен) оставиха спора си неразрешен, като завършиха 2:2. Феликс Агу даде аванс на гостите от Бремен, но Елвис Рексбекай и Самуел Есенде направиха пълен обрат за баварския тим още преди почивката. През втората част Джъстин Нджинма вкара втори гол за "Вердер", който оформи крайния резултат.

"Хофенхайм" се наложи над новака "Холщайн" (Кил) с 3:2 в най-резултатния мач от деня. Андрей Крамарич направи хеттрик за домакините, като първото му попадение бе от дузпа. За гостите точни бяха Александър Бернхардсон и японецът Шуто Мичино, като тимът от Кил остана с човек по-малко на терена в последните десет минути, след като изгонен бе Анду Келати за два жълти картона, съобщи gol.bg.

"Майнц" и "Унион" (Берлин) също не излъчиха победител, завършвайки 1:1. Головете паднаха след почивката като Надием Амири изведе домакините напред в 53-ата минута, двадесет минути по-късно Ласло Бенеш изравни за тима от германската столица.