"Байер" (Леверкузен) стартира защитата на титлата с драматична победа с 3:2

Шампионите надделяха над "Борусия" (Мюнхенгладбах) с гол дълбоко в добавеното време

24.08.2024 | 07:27 Автор: Тодор Петров

Германският шампион "Байер" (Леверкузен) победи като гост "Борусия" (Мюнхенгладбах) с 3:2 в мач от 1-ия кръг в Бундеслигата.

Германският национал Флориан Вирц в 11-ата минута на добавеното време на мача осигури пълния комплект от точки на отбора си. За Вирц това бе втори гол в мача, след като вкара и в 38-ата минута за 0:2.

Швейцарецът Гранит Джака откри головата сметка на "Байер" за сезона в 12-ата минута, след което Вирц удвои.

"Борусия" вкара в 43-ата минута чрез Тим Клайндийнст, но попадението бе отменено заради нарушение. В 59-ата минута Нико Елведи бе точен за 1:2, а в 85-ата Клайндийнст все пак стигна до гола си в мача за 2:2.

Драмата настъпи в 11-ата минута на добавеното време на двубоя, когато гостите получиха дузпа, информира "Фокус". Вирц застана зад бялата точки, като ударът му бе избит от вратаря Йонас Омлин. Нападателят на Леверкузен обаче се добра до топката и се реваншира, вкарвайки за 3:2.