Класическа победа за "Ювентус" в официалния дебют на Тиаго Мота

"Бианконерите" разбиха "Комо" с 3:0

20.08.2024 | 07:13 Автор: Тодор Петров

"Ювентус" стартира новия сезон в Италия с категорична победа с 3:0 над нова "Комо". Двубоят се игра на "Алианц Стейдиъм" в Торино и бе официален дебют за Тиаго Мота като наставник на "бианконерите".

Успехът на "Юве" осигуриха Самуел Мбангула, открил резултата в 23-ата минута, Тимъти Уеа, който удвои в първата минута от допълнителните преди почивката, и Андреа Камбиасо, фиксирал крайния резултат в първата минута на добавеното време на мача.

Домакините спокойно можеха да спечелят и още по-изразително, но пропиляха още куп изгодни положения. Душан Влахович нямаше късмет и на два пъти уцели гредите, а веднъж негово попадение бе отменено заради засада.

Силен мач за гранда от Торино изнесе турчинът Кенан Йълдъз, който обаче също не успя да запише името си сред голмайсторите.