"Черно море" обърна "Локо" (Пд) на "Лаута" и влезе в Топ 4

Варненци победиха с 2:1 при гостуването си в Пловдив

20.08.2024 | 07:06 Редактор: Тодор Петров
Варненци показаха воля и постигнаха обрат.

Вицешампионът "Черно море" постигна впечатляващ обрат с 2:1 при гостуването си на "Локомотив" в (Пловдив) в среща от 5-ия кръг на Първа лига.

Трите попадения в двубоя паднаха след почивката. Жулиен Лами откри резултата в 62-ата минута, а Исмаил Иса и Влатко Дробаров в рамките на 7 минути между 75-ата и 82-ата минута изковаха успеха за варненци.

Отборът на Любослав Пенев допуснаха втората си домакинска загуба от началото на кампанията, а "моряците" спечелиха първите си 3 точки навън. Успехът е първи за Черно море на "Лаута" от 2018 година, когато отборът от морската ни столица удари съперника си с 2:0.

Победата изкачи "Черно море" на 4-ото място в класирането с актив от 10 точки. "Локомотив" пък се срина до 9-ата позиция със 7 пункта.