"Ботев" (Вр) пречупи "Септември" и го закотви на дъното в класирането

Успехът за домакините изковаха Браян Переа и Мартин Бачев

19.08.2024 | 21:12 Редактор: Вяра Димова
''Ботев'' задълбочи кризата в ''Септември''.

"Ботев" (Враца) спечели дербито на дъното срещу "Септември". На стадиона под връх "Околчица" възпитаниците на Тодор Янчев победиха столичани с 2:0 в среща от 5-ия кръг на Първа лига и специалистът завоюва дебютната си победа начело на отбора.

Така врачани взеха първите си три точки през кампанията, след като в предишните си 4 двубоя регистрираха само поражения. Хората на Николай Митов – Жадното пък записаха четвърта поредна загуба, а тимът дори все още не отбелязал и гол. Затъването на столичани разклаща все повече и стола на наставника.

Успехът за домакините изковаха Браян Переа и Мартин Бачев. Първият откри от дузпа в 34-ата минута, а вторият узакони победата в 3-ата добавена минута на първата част. В допълнителното време на мача Страхиня Керкез остави гостите с човек по-малко, след като Валентин Железов го изгони с червен картон.

По този начин "Ботев" (Враца) вече има 3 точки на актива си, което отреди 14-ата място на отбора във временното класиране. "Септември" (София) е на дъното без точки и без отбелязан гол.