"Ботев" (Пд) си взе точките срещу "Хебър" и се задържа в челото

Единственото попадение в мача бе дело на Кристиан Нвачукву

19.08.2024 | 09:11 Редактор: Тодор Петров
Ботев е убедителен в началото на сезона.

"Ботев" (Пловдив) победи с минималното 1:0 "Хебър" (Пазарджик) в среща от петия кръг на шампионата. Единственото попадение в мача бе дело на Кристиан Нвачукву в 51-ата минута, а през първата част нигериецът уцели и греда.

"Жълто-черните" бяха символични гости на своя стадион „Христо Ботев“ в Пловдив, където Хебър трябваше да домакинства заради продължаващите ремонтни дейности по тревното покритие на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик.

С успеха играчите на Душан Керкез събраха актив от 10 точки и се изравниха със "Спартак" (Варна) и "Берое" на втората позиция в класирането, като пловдивският тим е с мач по-малко в сравнение със "соколите" и със "заралии".

"Хебър" пък регистрира четвърта загуба от началото на кампанията и със само една точка остава на 14-ото място в подреждането.