"Ливърпул" започна сезона с победа в дебюта на Арне Слот

Диого Жота и Мохамед Салах донесоха успеха на "червените"

17.08.2024 | 17:10 Редактор: Искра Ангелова

"Ливърпул" спечели с гостуването си на "Ипсуич" от първия кръг на Висшата лига, след като се наложи с 2:0. Диого Жота и Мохамед Салах донесоха успеха на "червените" с два гола в рамките на пет минути през второто полувреме.

Двата отбора се изправиха един срещу друг в елита на Англия за първи път от 2002 година насам, след като "трактористите" се завърнаха сред най-добрите с поредни промоции в последните два сезона.

"Мърсисайдци" пък започнаха новата си ера с мениджъра Арне Слот начело, който замени превърналия се в легенда на клуба Юрген Клоп през това лято.

Новаците първи застрашиха вратата на съперника. В 3-ата минута слаб пас на Ван Дайк беше пресечен от Омари Хътчинсън, чийто удар беше париран от тялото на Джарел Куанса.