ПСЖ постигна убедителна победа на старта на сезона в Лига 1 и без Килиан Мбапе

Парижани разгромиха "Льо Авър" с 4:1

17.08.2024 | 08:25 Редактор: Толя Стоянова
ПСЖ постигна убедителна победа и без Килиан Мбапе.

Тимът на "Пари Сен Жермен" стартира с категорична победа след ерата на Килиан Мбапе. Парижани победиха "Льо Авър" с 4:1 като гости на старта на сезона в Лига 1.

Успехът обаче не дойде лесно, след като решаващите 3 попадения паднаха след 84-ата минута и хората на Луис Енрике имаха известни трудности.

Иначе Кан Ни Лий откри за тях още в 3-ата с хубав изстрел с левия крак, а Рандал Коло Муани удари греда, след като замени контузилия се Гонсало Рамош.

Домакините обаче изравниха след статична ситуация в 48-ата, а техен гол  за 2:1 бе отменен малко по-късно за игра с ръка. В 85-ата минута Усман Дембеле вкара с глава за 2:1 след продължителна атака и асистенция на новото попълнение Жоао Невеш.

Веднага след това друг играч от пейката - Брадли Баркола, вкара за 3:1 след силен пробив и майсторски удари, а до края имаше време и Коло Муани да се разпише от дузпа.