"Ботев" (Пловдив) приключи с европейската мечта след поражение от "Жрински" (Мостар)

Хората на Душан Керкез загубиха с 0:2

15.08.2024 | 23:15 Редактор: Искра Ангелова

Европейската одисея за "Ботев" (Пловдив) приключи в третия квалификационен кръг на Лига на конференциите. Хората на Душан Керкез загубиха с 0:2 гостуването си в Босна и Херцеговина на местния "Жрински" (Мостар) в реванша.

Така босненците се класираха за плейофа за груповата фаза на третия по сила европейски клубен турнир с общ резултат 3:2. Първата среща на стадион "Христо Ботев" в Пловдив завърши при успех с 2:1 за жълто-черните, които днес играха в небесно-синьо. Пловдивчани играха около 50 минути с човек по-малко заради директен червен картон на Антоан.

Успехът за домакините изковаха Нардин Мулахусейнович и Томислав Киш. Първият откри резултата в 39-ата минута, а хърватинът подпечата класирането на тима си за следващата фаза.

Двубоят на стадиона в Мостар стартира сравнително равностойно. В 7-ата минута вратарят на домакините се намеси след удар с глава на Антоан Конте при центриране на Ивелин Попов от корнер.