ЦСКА 1948 рухна в последната минута срещу "Пафос" и е аут от Лигата на конференциите

"Червените" загубиха с 0:4 в реванша в Кипър

15.08.2024 | 22:55 Редактор: Искра Ангелова
ЦСКА 1948 рухна в последната минута срещу

ЦСКА 1948 отпадна от кипърския "Пафос" в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите, след като допусна загуба с 0:4 в реванша в Кипър и по този начин бе неутрализиран успехът им с 2:1 в София.

"Червените" бяха буквално на секунди от класиране за плейофите и мечтани дуели с ЧФР "Клуж", но гол на Дерик Лукасен в 97-ата минута прати сблъсъка в продължения. В тях домакините изцяло диктуваха събитията на терена, а голяма роля за тежкия за ЦСКА 1948 развой изигра и изгонването на Стив Фуртадо.

Той получи втори жълт картон в самия край на първото полувреме, но след почивката хората на Валентин Илиев се защитаваха отлично. Секунди преди края на 8-минутното продължение обаче колективна грешка в отбраната се оказа решаваща и сякаш развоят в допълнителните 30 минути беше предизвестен. В тях Жажа (94') и Андерсон (100') набързо приключиха интригата. В 118-ата минута Раян Даскалов си вкара автогол за крайното 0:4.

Така ЦСКА 1948 напуска тазгодишното си участие в Европа с един елиминиран отбор - черногорския Будучност.