Килиан Мбапе дебютира с гол за "Реал" (М) и грабна първи трофей за сезона

Мадридчани спечелиха Суперкупата на Европа след успех с 2:0 над "Аталанта"

15.08.2024 | 07:07 Автор: Тодор Петров

Суперзвездата Килиан Мбапе дебютира с гол за "Реал" (Мадрид), а кралският клуб спечели Суперкупата на Европа след успех с 2:0 над "Аталанта". Това е шеста Суперкупа на Европа за мадридчани, които са най-успешният клуб в надпреварата.

Мбапе започна като титуляр и вкара втория гол при успеха с 2:0, преди да бъде сменен под овациите на феновете на стадиона във Варшава. Първият гол в срещата бе отбелязан от Федерико Валверде. Той се разписа след пас на Винисиус.

В 68-ата минута дойде и мигът на французина. Това е девето попадение на Мбапе в 12-те финала, които е изиграл в кариерата си за клубовете и националния си отбор.

В крайна сметка "Реал" спечели убедително мача след едно много силно второ полувреме.