Александър Зверев падна от Себастиан Корда на "Мастърс" в Монреал

Той загуби преднина след първия сет

12.08.2024 | 08:16 Автор: Беатрис Младжова

Тенисистът шампион от 2017 г. Александър Зверев загуби на 1/4-финалите на "Мастърс" в канадския град Монреал. Германецът отстъпи пред американеца Себастиан Корда с 6:7(5), 6:1, 4:6 за два часа и 18 минути.

Зверев имаше преднина от 4:1 в първия сет, но я загуби след тайбрек, а във втората част доминираше изцяло и даде само гейм на съперника си. В третия сет Корда направи решаващ пробив за 5:4 и при свое подаване затвори мача.

На полуфиналите Корда ще играе срещу австралиеца Алексей Попирин, който отстрани четвъртия поставен - поляка Хуберт Хуркач с 3:6, 7:6 (5), 7:5 за два часа и 47 минути, предаде "Фокус".

Дъждовното време в Монреал обърка програмата, а днес освен тези два 1/4-финала ще трябва да се изиграят и двата полуфинала на надпреварата. Втората полуфинална двойка е Андрей Рубльов - Матео Арналди.