"Ливърпул" отвя "Севиля" с 4:1 в предпоследната си лятна контрола

С голове блеснаха Луис Диас, Диого Жота и Трей Ньони

11.08.2024 | 17:13 Редактор: Вяра Димова
Успех за ''Ливърпул''.

На "Анфийлд" в предпоследната си лятна контрола "Ливърпул" победи "Севиля" с 4:1. Два гола за успеха на "мърсисайдци" отбеляза Луис Диас, а по веднъж се разписаха Диого Жота и Трей Ньони.

След половин час игра Жота откри резултата с великолепно изпълнение. Трент Александър-Арнолд насочи топката към него, а португалецът стреля от въздуха и прати топката във вратата. В 39-ата минута португалецът се пребори за топката и я пусна към Диас, който смени посоката и разстреля вратаря - 2:0. Колумбиецът отбеляза още един в самия край на полувремето след подаване на Собослай.

Треньорът на "Севиля" Гарсия Пимиента направи 10 промени на почивката, докато Арне Слот не смени никой от футболистите си. Нидерландецът започна с промените в 63-ата минута. Две от резервите успяха да се разпишат. Пеке Фернандес върна едно попадение за андалусийци в 66-ата минута, но секунди по-късно 17-годишният Трей Ниони се разписа, пише БГНЕС.

Следващата събота "Ливърпул" стартира новия сезон във Висшата лига с гостуване на новака "Ипсуич".