Лин Ю-Тин разби носа на съперничката си и спечели олимпийската титла до 57 кг при жените (+СНИМКИ)

Златото беше отсъдено с единодушно съдийско решение

11.08.2024 | 09:13 Автор: Елеонора Танева

Лин Ю-Тин от Тайван спечели финала и грабна олимпийската титла по бокс в категория до 57 килограма при жените. Набеденият за мъж състезател получи златото със съдийско единодушие - 30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27 срещу 20-годишната полякиня Юлия Шеремета.

В двубоя Лин Ю-Тин успя да разбие и носа на съперничката си, което съвсем сломи съпротивата на Шеремета.

С победата си представителката на Тайван добавя златен олимпийски медал към двете си световни титли и към двете си титли на Азия.

По пътя си към титлата Лин преодоля на четвъртфиналите българката Светлана Каменова.

Около името на тайванката в последните две седмици се изписа и изговори изключително много.

Тя и алжирката Имане Хелиф, която стана шампионка в категория до 66 килограма, бяха допуснати до участие от Международния олимпийски комитет, въпреки че през миналата година Международната боксова асоциация ги дисквалифицира заради положителен резултат за мъжки хромозоми.

Снимки: БГНЕС