България остана в топ 30 след последното участие на наш олимпиец на Игрите в Париж

Страната ни завърши със седем олимпийски отличия

11.08.2024 | 08:20 Редактор: Елеонора Танева
3 златни, един сребърен и 3 бронзови медала за България

След последното българско участие на Олимпийските игри в Париж - България се намира на 26-о място в класирането по медали преди последния ден на Игрите. В събота Тихомир Иванов сложи край на българското участие преди 16-ия ден на Олимпиадата във френската столица.

Общо 46 атлети от страната се състезаваха в 15 вида спорт от 26 август, като родните национали спечелиха общо седем отличия - 3 златни, 1 сребърно и 3 бронзови.

Борците Семен Новиков в категория до 87 килограма при класиците и Магомед Рамазанов при 86-килограмовите в свободния стил и тежкоатлетът Карлос Насар в категория до 89 килограма триумфираха с титлите.

Със сребро пък се окичи Боряна Калейн в индивидуалния многобой по художествена гимнастика, а бронз заслужиха таекуондистката Кимиа Ализаде при 57-килограмовите, състезателят по вдигане на тежести Божидар Андреев в категория до 73 килограма и боксьорът при 57-килограмовите Хавиер Ибаниес.

Водачи в класирането по медали след 15-ия ден е Китай с 39 златни, 27 сребърни и 24 бронзови медала. САЩ е на втора позиция (38, 42, 41).