"Реал" (М) удари "Челси", "Милан" и "Барселона" със зрелищно 2:2

И двата приятелски мача се изиграха в САЩ

07.08.2024 | 07:37 Редактор: Тодор Петров
Милан и Барселона не се победиха в САЩ.

"Реал" (Мадрид) победи "Челси" с 2:1 в Шарлът в третата си и последна контрола от турнето в САЩ.

Лукас Васкес и Браим Диас отбелязаха головете за тима на Карло Анчелоти, а за "Челси" точен беше Нони Мадуеке. Това бе първи успех за "Реал" в американското им турне.

"Милан" и "Барселона" направиха истински спектакъл в Балтимор, като завършиха 2:2 в приятелска среща, играна в Баолтимор (САЩ). "Росонерите" спечелиха с 4:3 след изпълнение на дузпи.

Италианците изиграха много силни първи 15 минути, в които вкараха два гола във вратата на Марк-Андре тер Стеген. Първо Пулишич намери връхлитащия Йович на далечната греда и сърбинът засече подаването за 1:0.

Малко след това Рафа Леао изведе Пулишич и той изненада Тер-Стеген от много малък ъгъл.

Отговорът на "Барселона" дойде в 22-ата минута. Рафиня напредна през центъра и комбинира с Левандовски, който залъга съперник и технично стреля в долния ляв ъгъл на вратата, предаде БНР.

"Барса" успя да изравни в 58-ата минута, когато Пау Делгадо поднесе топката на крака на Левандовски - 2:2.