Драматична победа на "Берое" срещу "Ботев" (Враца) с 2:1

За врачани това е трета поредна загуба

06.08.2024 | 07:07 Редактор: Елеонора Танева
Пръскачките на стадиона прекъсната мача за 3 минути

"Берое" с драматична победа с 2:1 като гост срещу "Ботев" (Враца) в последен мач от третия кръг в шампионата.

В 20-ата минута Жорди Говеа центрира от ъглов удар, а в наказателното поле Хуан Пинеда стреля с глава и топката мина под плонжа на Федерико Бариос и влезе в долния десен ъгъл на вратата на домакините.

В 37-ата минута Дилян Георгиев се пребори за топката по дясното крило на атаката и центрира. В наказателното поле Бубакар Траоре се позиционира добре и с глава направи резултата 1:1.

В 40-ата минута мачът беше спрян за около 180 секунди, защото пръскачките на стадиона се включиха и нямаше как двата отбора да продължат играта при тези условия.

В 88-ата минута вратарят на домакините Бариос Боксира топката и тя достигна до Оиер Сариеги и той с далечен удар осигури ценния успех в полза на "Берое".

Беройци имат седем точки до момента, докато врачани са с три последователни поражения.