"Лудогорец" разгроми "Арда" и се подготви за "Карабах"

"Орлите" биха с 5:1

04.08.2024 | 07:57 Редактор: Деси Николова
Шампионите поведоха в резултата с 1:0 при първата си по-добра възможност.

"Лудогорец" разгроми с 5:1 "Арда" в мач от 3-ия кръг на Първа лига и загря по най-добрия начин за предстоящия двубой с "Карабах" в Шампионската лига. Два гола на Сон и по един на Квадво Дуа, Руан Секо и Спас Делев донесоха най-изразителиня успех на "орлите" в съперничеството с тима от Кърджали. Феликс Ебоа Ебоа вкара почетното попадение за гостите.

Шампионите поведоха в резултата с 1:0 при първата си по-добра възможност. В 8-ата минута Педро Нареси се пребори за топката и подаде отляво към Дени Групер, който центрира в наказателното поле, където Сон бе изпуснат от играчите на гостите и отблизо вкара топката във вратата на Господинов.

В 21-ата минута Станислав Иванов подаде към Борислав Цонев, който стреля от разстояние, а топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Бонман.

"Лудогорец" удвои резултата в 44-ата минута. Отново Дени Групер изпрати отлично центриране около бялата точка, където Квадво Дуа стигна до топката и от въздуха я прати във вратата на Господинов.