fallback

Рами Киуан остана на крачка от медалите на Олимпиадата

24-годишният български национал загуби от Омари Джоунс

03.08.2024 | 17:29 Автор: Деси Николова

Българският национал Рами Киуан отпадна на четвъртфиналите в категория до 71 килограма на олимпийския турнир по бокс Париж и остана на крачка от медалите.

24-годишният Киуан загуби от Омари Джоунс (САЩ) с 0:5 (27:30, 27:30, 27:30, 27:30, 27:30) съдийски гласа и не успя да се класира за полуфиналите , с което да си гарантира най-малко бронз.

Настоящият европейски първенец при 75-килограмовите изигра равностоен двубой срещу световния вицешампион от Белград 2021 при 67-килограмовите Джоунс. Двамата показаха сходен стил на бокс с поддържане на добра дистанция и опити за контраатаки, но американецът беше малко по-прецизен и беше предпочетен от петимата съдии и в трите рунда.

Четирима от петимата българския състезатели в боксовия олимпийски турнир в Париж достигнаха до четвъртфиналите.