"Левски" удари с 2:0 "Локомотив" (Пд) в шоу на "Лаута"

В герои се превърнаха Асими Фадига и Мустафа Сангаре

02.08.2024 | 23:29 Редактор: Вяра Димова
''Левски'' продължава в Първа лига.

С безпогрешен ход "Левски" продължи в Първа лига, постигайки трета поредна победа от началото на сезона. Хората на Станислав Генчев удариха с 2:0 "Локомотив" (Пд) насред стадиона в парк "Лаута" в дербито от 3-ия кръг на шампионата.

В герои за "сините" се превърнаха Асими Фадига и резервата Мустафа Сангаре. Първият  реализира  още в 9-ата минута на срещата. Сангаре пък подпечата победата в 85-ата минута.

Двата тима изнесоха здрав мач под тепетата, като гостите от столицата имаха известно предимство и създадоха повече положения от своя съперник. По веднъж и гредите спасиха вратите на Пламен Андреев и Мартин Луков. С този успех Станислав Генчев изравни Любослав Пенев в треньорската битка помежду им. Двамата вече имат по 3 победи в мачовете на отборите, на които са били наставници.