Виктория Томова започна с победа на Олимпиадата в Париж

Надделя над полякинята Магдалена Фрех с 6:4, 7:6(4) след 110 минути игра

28.07.2024 | 21:15 Автор: Вяра Димова

Българската тенисистка Виктория Томова направи успешен олимпийски дебют, след като надделя над полякинята Магдалена Фрех с 6:4, 7:6(4) след 110 минути игра в първия кръг на турнира по тенис на Игрите в Париж.

Първата ракета на България прекъсна серия от четири поредни загуби от съперничката и очаква във втория кръг победителката от двубоя между номер 11 Ема Наваро (САЩ) и Юлия Грабхер (Австрия).

Софиянката поведе с 3:1 след ранен пробив и задържа аванса си до края на първия сет, а във втората част навакса пасив от 0:2 и след серия от пет поредни гейма сервираше за победата. Тя поведе с 40:15, но пропусна два мачбола и Фрех върна единия брейк след четири последователни точки. Неуспехът повлия на Томова и последва колебание в играта ѝ, от което Фрех се възползва и обърна до 6:5 в своя полза, пише gol.bg.

Българката все пак стигна до тайбрек, в който поведе с 3:0 точки, а при 5:4 софиянката имаше два сервиса, за да затвори мача и този път успя.