Сестри Стоеви допуснаха първа загуба във втория си мач на Игрите в Париж

Българките загубиха от Лю Шън и Тан Нин

28.07.2024 | 18:58 Редактор: Вяра Димова
Сестри Стоеви с първа загуба в Париж.

Българките тенисистки Габриела и Стефани Стоеви допуснаха първа загуба в груповата фаза на олимпийския турнир по бадминтон в Париж. В надпреварата на двойки при жените българките загубиха от Лю Шън и Тан Нин с 21:19, 10:21, 16:21.

Стоеви успяха да надделеят в оспорвания първи гейм срещу силните си съпернички, но след това китайките доминираха и стигнаха до пълен обрат след час и 17 минути игра. Така Габриела и Стефани вече имат една победа и една загуба в актива си, след като на старта надвиха двойката на Хонконг с 2:1.

В последния си мач от група В българските бадминтонистки ще срещнат Ани Шу и Кери Шу от САЩ. Срещата ще се играе във вторник, 30 юли, не преди 9:20 часа българско време, пише БГНЕС.

В същото време Калояна Налбантова загуби откриващия си мач на сингъл. Тя бе победена от първата поставена Се Юн Ан от Южна Корея с 15:21, 11:21. Във вторник от 15:00 часа Налбантова ще играе срещу Сюфей Ки от Франция във втория си мач.

Снимка: lap.bg