Трудна победа за Рафаел Надал и Карлос Алкарас на старта на двойки на Олимпиадата

Испанците надвиха аржентинците Максимо Гонсалес и Андрес Молтени със 7:6(4), 6:4

27.07.2024 | 23:55 Редактор: Елеонора Танева
Испанците победиха след час и 49 минути игра

Рафаел Надал и Карлос Алкарас стартираха с победа на турнирd по тенис при мъжките двойки на Олимпиадата в Париж.  Испанците надвиха аржентинската двойка Максимо Гонсалес и Андрес Молтени със 7:6(4), 6:4 за час и 49 минути игра и се класира за втория кръг.

Съперници на носителя на 22 титли от Големия шлем, 14 от които на кортовете на "Ролан Гарос", Надал и Алкарас в следващия етап при двойките ще бъдат победителите от мача между Мартон Фучович /Фабиан Марожан (Унгария) и Талон Грийкспор /Уесли Колхоф (Нидерландия).

Испанските тенисисти допуснаха пробив в самото началото на мача, но бързо изравниха и след равностойна игра, спечелиха последвалия тайбрек.

Във втория сет Рафаел Надал и Карлос Алкарас наваксаха изоставане от 0:3 до равенство 3:3. Гонсалес и Молтени намалиха за 3:4, но последва нова серия от три успешни гейма за испанците, които триумфирата с 6:4, пише gol.bg.