Новакът "Спартак" (Варна) започна сезона с победа

Николай Николаев беше изгонен с директен червен картон

22.07.2024 | 21:32 Редактор: Искра Ангелова
Срещата в Пазарджик беше доминирана от гостите от морската столица.

"Спартак" (Варна) се върна в първа лига с победа 2:0 над "Хебър" (Пазарджик) в 1-ия кръг на новото първенство. Срещата в Пазарджик беше определено доминирана от гостите от морската столица, а лошият терен им попречи да стигнат до по-убедителна и ранна победа.

Ахмед Ахмедов откри резултата в края на първото полувреме, а в добавените минути на срещата асистира и на Антонио Вутов за крайното 2:0. Домакините играха с 10 човека на терена от 18-ата минута, когато Николай Николаев беше изгонен с директен червен картон. Това всъщност е и шести червен картон в първите седем мача на първенството. Хебърци можеха да стигнат и до равенство в началото на втората част, но Олексий Збун пропусна дузпа, стреляйки над горната греда.

Двата отбора явно изглеждаха в доста работен вариант преди началото на първенството, след като новият старши треньор на "Хебър" Веселин Великов трябваше да изгражда съвсем различен отбор. "Спартак" (Варна) пък се завърна от Втора лига и логично съставът им е обновен.