"Левски" разгроми "Локо" (Сф) с шеметните 6:1

Сангаре фиксира крайното 6:1 в 7-ата минута от допълнителните със страхотен шут

20.07.2024 | 23:29 Редактор: Деси Николова

"Левски" разкости "Локомотив" (София) с 6:1 на стадиона в кв. "Надежда" и стартира с шеметен обрат новия сезон в Първа лига. По този начин треньорът на "сините" Станислав Генчев ознаменува с разгромен успех официалния си дебют начело на отбора. Наставникът на столичните железничари Иван Колев пък преживя истински повторния си дебют на мостика на "червено-черните".

Самият мач започна повече от перфектно за домакините, които набързо откриха резултата чрез Анте Аралица още в 5-ата минута. До почивката обаче се разрази истинска "синя" вихрушка, довела до четири безответни попадения във вратата на Александър Любенов. В добавеното време на мача гостите фиксираха крайния резултат на разгрома с нови два гола.

Наставникът на "сините" Станислав Генчев заложи четири от летните попълнения в стартовия си състав. Мачът започнаха вратарят Матей Маркович, Майкон , Алдаир и Александър Колев.

Като цяло Левски надигра съперника си по всички показатели и заслужено стигна до разгромната победа, която изкачи тима от "Герена" на върха във временното класиране след 4 изиграни мача от откриващия кръг на новата кампания. Любопитното е, че това се оказа и първата среща, в която съдията не показа червен картон.