Копа Америка: Уругвай на Луис Суарес удари Канада с дузпи и взе бронза

В редовното време и продълженията двата тима приключиха при 2:2

14.07.2024 | 08:08 Редактор: Тодор Петров

Уругвай спечели бронза на Копа Америка. Луис Суарес спаси урусите с изравнителен гол в продълженията, а след това южноамериканците победиха Канада с 4:3 при изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията двата тима приключиха при 2:2.

Канадците поведоха с 2:1 в 80-ата минута чрез гол на Джонатан Дейвид. Но бившата звезда на "Барселона" и "Ливърпул" Луис Суарес, който влезе като резерва през второто полувреме, се разписа във втората минута на добавеното време, за да изпрати мача на дузпи.

При тях ударът на халфа на Канада Исмаел Коне бе спасен от вратаря на Уругвай Серхио Роше, а пропуснатото изпълнение на Алфонсо Дейвис донесе победата на Уругвай.

От уругвайците четирима изпълнители не направиха грешка, като победният удар от бялата точка бе дело на Луис Суарес.