Спорна дузпа, гол в последната минута и Англия отново е на финал

"Трите лъва" обърнаха Нидерландия и в неделя ще спорят за трофея с Испания

11.07.2024 | 00:07 Редактор:

Вторият финалист на Евро 2024 е Англия, след като победи Нидерландия на стадион "Сигнал Идуна Парк“ с 2:1. Герой за англичаните стана Оли Уоткинс с гол в последната минута.

Двата отбора изиграха вълнуващо първо полувреме, което обаче беше опорочено от много спорно съдийско решение на Феликс Цвайер. Той отсъди противоречива дузпа, от която Хари Кейн изравни в 18-ата минута, след като десетина минути по-рано Шави Симонс бе открил резултата с тупалка от дистанция.

Тъкмо започваше добавеното време на мача, когато Оли Уоткинс се оказа златна смяна за англичаните. Той получи в пеналта от Палмър и вкара с плътен диагонален удар. Така на финала на 14 юли Англия излиза срещу Испания, който вчера елиминира Франция.