"Лудогорец" тръгна в ШЛ с 3:1 над "Динамо" (Батуми) в Разград

"Орлите" откриха резултата в 13-ата минута на мача

10.07.2024 | 23:00 Автор: Искра Ангелова

"Лудогорец" победи с 3:1 грузинския шампион "Динамо" (Батуми) в домакинството си от първия квалификационен кръг на Шампионска лига. Головете за българския шампион бяха дело на Бърнард Текпетей, Рик Джонатан и Аслак фон Витри, а Владимер Мамучашвили отбеляза почетното попадение за гостите.

Треньорът Георги Дерменджиев бе заложил на няколко българи в титулярния състав, като от първата минута започнаха Антон Недялков, Тодор Неделев и Ивайло Чочев.

"Лудогорец" откри резултата в 13-ата минута на мача. Тогава при изпълнение на ъглов удар бе разиграно заучено положение, като топката бе подадена късо на Рик Джонатан, който се освободи с финт от защитник на Динамо и върна към непокрития Бърнард Текпетей на точката на дузпата, който с отсечен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратаря Рикардо Силва.

Малко по-късно Руан Крус направи пропуск, след като вратарят на Динамо отрази удара му.