Джокович отвя Руне и се класира 1/4-финал на "Уимбълдън"

Ноле се наложи с 3-0 (6:3, 6:4, 6:2)

09.07.2024 | 07:09 Редактор: Искра Ангелова

Новак Джокович победи Холгер Руне с 3-0 (6:3, 6:4, 6:2) за 2 часа и 3 минути в последния осминафинал на "Уимбълдън".

Джокович контролираше мача изцяло. Той направи един пробив в началото по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част взе подаването на съперника си в деветия гейм, за да спечели с 6:4. В третия сет бившият номер 1 в света беше още по-убедителен и даде само два гейма на съперника си.

Достигайки до четвъртфиналите на "Уимбълдън" за 15-и път, Джокович вече еднолично заема второ място в списъка за всички времена за най-много четвъртфинални изяви на турнира на Големия шлем на трева, изпреварвайки Джими Конърс (14). Единствено рекордният осемкратен шампион Роджър Федерер има повече до четвъртфиналите - 18.

Джокович се стреми да изравни титлите си с Федерер и той ще се изправи срещу номер 9 в схемата Алекс де Минор (Австралия) в спор за място на полуфиналите.