Алкарас е на 1/4-финал на "Уимбълдън" след 3-часова битка срещу французина Юго Юмбер

Испанецът спечели с 6:3, 6:4, 1:6, 7:5

07.07.2024 | 21:00 Редактор:
Алкарас е на 1/4-финал на

Карлос Алкарас се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Третият в схемата Алкарас преодоля 16-ия -  французин Юго Юмбер с 6:3, 6:4, 1:6, 7:5 за три часа и една минути при затворен покрив заради дъждовното време в Лондон.

Испанският тенисист осъществи общо три пробива в първите два сета и не позволи на противника му да направи такъв, повеждайки с 2:0. В третата част Карлос Алкарас взе първия гейм, но Юмбер направи страхотна серия от три пробива и общо шест поредни гейма до 6:1 в своя полза и намали резултата.

На четвъртфиналите алкарас ще играе срещу победителя от сблъсъка между 12-ия поставен американец Томи Пол и Роберто Баутиста-Агут от Испания, пише gol.bg.