Медведев е съперникът на Григор Димитров за класиране в 1/4-финалите на "Уимбълдън"

3:7 е съотношението на победите между двамата в полза на руснака

06.07.2024 | 21:33 Редактор:
Медведев е съперникът на Григор Димитров за класиране в 1/4-финалите на

Руснакът Даниил Медведев се изправя срещу Григор Димитров в четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Медведев, който е полуфиналист на "Уимбълдън" от миналия сезон, победи германеца Ян-Ленард Щруф с 6:1, 6:3, 4:6, 7:6(3) за 2:17 часа.

Мачът първоначално беше прекратен заради дъжд вчера, след като Медведев доминираше в първите два сета, но загуби третата част. Връщайки се на Корт 2 без покрив в друг дъждовен ден, бившият номер 1 света показа хладнокръвие, за да спечели след тайбрек със 7:3 в четвъртия сет.

В последната част се игра без пробива, а в тайбрека Щруф поведе с 3:1 преди руснакът да спечели шест поредни точки и да затвори мача, пише БТА.

За място в четвъртфиналите Медведев и Григор Димитров ще играят в неделя на корт номер 1. Двамата са изиграли 10 мача до момента като руснакът имат седем победи, а българинът е спечелил три.