С норвежки голове ЦСКА записа пета поредна победа в контролите

"Армейците" надделяха над "Макаби" (Петах Тиква) с 2:1

05.07.2024 | 13:49 Редактор: Тодор Петров

ЦСКА победи с 2:1 израелския "Макаби" (Петах Тиква) в предпоследния си спаринг по време на подготвителния лагер в Банско.

Така новият треньор на "армейците" Томислав Стипич записа пета поредна победа в контролите. Преди това ЦСКА спечели още 4 спаринга  - срещу "Беласица" (2:0), "Крумовград" (2:0), "Поли Яш" (2:1) и "Берое" (3:0).

Успехът дойде след голов н норвежците Джонатан Линдсет и Тобиас Хайнц. Първият откри резултата в 34-ата минута след асистенция на сънародника си Улаус Скаршем. Тобиас Хайнц удвои в 52-ата минута от дузпа.

Израелците се върнаха в мача в 76-ата минута чрез резервата си Амер Алтори. До края обаче ЦСКА не позволи да се стигне до равенство. Неофициален дебют за ЦСКА направи националният ни вратар Иван Дюлгеров, който стартира като титуляр.

По-късно днес е и последната проверка на отбора в Банско - срещу "Раднички" (Ниш) от 17:30 часа.