Бразилия не успя да победи Колумбия, предстои 1/4-финал с Уругвай

Колумбийците ще играят с Панама в следващата фаза

03.07.2024 | 07:14 Редактор: Толя Стоянова

Тимът на Колумбия  стигна до равенство 1:1 с Бразилия. Така си осигури класиране на четвъртфиналите на Копа Америка като победител в групата.

Изравнителният гол на Даниел Муньос в продължението на първото полувреме беше достатъчен, за да осигури на Колумбия първото място, след като Рафиня беше изстрелял Бразилия напред с прекрасен свободен удар в 12-ата минута на стадион "Леви" в Санта Клара, Калифорния.

Резултатът означава, че Колумбия се класира за елиминационните кръгове като победител в група "D", където ще се изправи срещу втория в група "С" Панама.

Жребият обаче означава, че Бразилия ще се изправи в титаничен сблъсък в Лас Вегас срещу Уругвай, който е победител в група "D" с перфектен актив.