Нидерландия отнесе Румъния за място на 1/4-финалите на Евро 2024

"Лалетата" се наложиха с 3:0

02.07.2024 | 21:05 Редактор: Искра Ангелова

Нидерландия се класира за четвъртфиналите на Евро 2024, след като постигна класическа победа над Румъния с 3:0.

Коди Гакпо откри резултата на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен в 20-ата минута, а в 83-ата Дониел Мален сложи точка на спора. Дълбоко в добавеното време отново Мален се разписа, за да оформи крайния резултат. Успехът за "Лалетата" можеше и да е още по-разгромен, след като тотално надиграха северните ни съседи, но пропуските пред Флорин Ница се редуваха един след друг.

С изключение на първия четвърт час игра, румънците не изиграха най-добрия си мач и за всички 90 минути не създадоха нито едно 100%-во голово положение.

В спор за място на 1/2-финалите Нидерландия ще срещне Австрия или Турция, които се изправят помежду си след малко.