Уругвай отстрани САЩ и e на 1/4-финал на Копа Америка

Матиас Оливера вкара победния гол

02.07.2024 | 08:14 Редактор: Беатрис Младжова

Гол на Матиас Оливера в 66-ата минута подсигури победата за Уругвай, с която елиминира САЩ от Копа Америка.

Отборът на САЩ, който претърпя неприятно поражение от Панама с 1:2 на 27 юни, влезе в последния мач от група С на стадион "Стрела" в Канзас Сити, за да се класира напред, като трябваше да постигне или подобри резултата на Панама срещу Боливия.

Но отборът на американския треньор Грег Берхалтер така и не успя да направи достатъчно, за да застраши сериозно добре подготвения отбор на Уругвай, който се класира за четвъртфиналите като победител в групата с 9 точки. САЩ останаха на третото място с актив от 3 пункта.

Надеждите на домакините на турнира угаснаха още в първите 30 минути, тъй като се появи новината, че Панама е повела с 1:0 срещу Боливия в Орландо.

Тези надежди се възродиха в началото на второто полувреме, след като Боливия изравни за 1:1, оставяйки САЩ на път да се класират, при условие че продължат да удържат Уругвай.

Оптимизмът на САЩ обаче бе прекъснат само няколко минути по-късно, когато Уругвай поведе при спорни обстоятелства чрез Матиас Оливера в 66-ата минута.