Португалия е на 1/4-финал след драма с дузпи срещу Словения

В герой на мача се превърна вратарят на португалците

02.07.2024 | 00:58 Редактор: Елеонора Танева

Дузпи решиха драматичния мач между Португалия и Словения. Редовното време и продълженията завършиха при 0:0, като в 115-ата минута Кристиано Роналдо пропусна дузпа. В паузата между двете продължения нападателят дори се разплака и трябваше да бъде успокояван от съотборниците си. В 118-ата минута Словения имаше грандиозен шанс, но Бенямин Шешко пропусна сам срещу Диого Коща. Спасяването на вратаря в тази ситуация обаче бе най-малкото.

При дузпите Коща "заключи" вратата си, като спаси и трите удара на словенците - на Йосип Иличич, Юре Балковец и Бенямин Вербич. “Мореплавателите” бяха безпогрешни, като Роналдо се поправи, а след това безкомпромисни бяха Бруно Фернандеш и Бернардо Силва.

Така в петък от 22 часа в Хамбург Португалия ще се изправи срещу Франция в четвъртфиналите на Евро 2024.