Англия възкръсна срещу Словакия и се промъкна на 1/4-финалите през иглени уши

С голове на Белингам и Кейн англичаните осъществиха пълен обрат

30.06.2024 | 21:40 Редактор: Толя Стоянова

Тимът на Англия успя да се класира на 1/4-финалите на Евро 2024, благодарение на уникален късмет и инфарктна 120-минутна драма на стадион "Фелтинс Арена" в Гелзенкирхен.

"Трите лъва" победиха с 2:1 Словакия след продължения, като се виждаха извън турнира до 5-ата минута на добавените минути на редовното време, но тогава възкръснаха от Ада и поне на този етап спасиха главата и на селекционера си Гарет Саугейт.

Словакия се размина на косъм с първата истинска сензация на шампионата в Германия, след като поведе с попадение на Иван Шранц в 25-ата минута. В крайна сметка англичаните оцеляха, а в герои се превърнаха двете най-големи звезди в тима им Джуд Белингам и Хари Кейн.

Перлата на "Реал" (Мадрид) изравни със страхотна задна ножица в 5-ата минута на добавеното на редовното време. Нападателят на "Байерн" пък донесе пълния обрат още в началото на първото продължение. Любопитното е, че това бяха единствените два точни удара на Англия през целия мач, пише gol.bg.