Мощната буря и Дания не успяха да спрат Германия за 1/4 финал на Евро 2024

Двата отбора изиграха спиращо дъха първо полувреме

30.06.2024 | 07:11 Редактор: Искра Ангелова

Германия е вторият четвъртфиналист на Европейското първенство, след като победи Дания с 2:0.

Двата отбора изиграха спиращо дъха първо полувреме, в което имаше чисти голови положения пред двете врати, спиращи дъха спасявания от двамата вратари Каспер Шмайхел и Мануел Нойер, който и двайсетминутно прекъсване на играта заради опасна буря над Дортмунд.

Нико Шлотербек прати топката в мрежата на датчаните рано-рано, но голът беше отменен заради нарушение в атака на Кимих. В началото на втората част и гол на датски защитник (Андерсен) беше отменен, този път заради засада.

Само минута по-късно Андерсен се оказа големият грешник, тъй като направи дузпа, която беше превърната в гол от Кай Хаверц. А в средата на второто полувреме Бундестимът нанесе втори удар чрез Джамал Мусиаал, завършил бърза контра на своите.

До края на мача германците умно бранеха преднината си, докато техният противник не стигна до нито едно голово положение. Така на 5 юли Германия очаква на четвъртфиналите победителя от двойката Испания - Грузия.