Виктория Томова падна от Векич на полуфиналите в Германия

Първата ракета на България при жените отстъпи с 0:6, 6:7 (8)

28.06.2024 | 20:15 Редактор: Вяра Димова

Първата ракета на България при жените Виктория Томова не успя да се класира за финала на турнира на трева в Бад Хомбург (Германия) с награден фонд над 802 хиляди евро. Тя отстъпи от №49 в световната ранглиста Дона Векич от Хърватия с 0:6, 6:7 (8). Срещата продължи 101 минути.

Българката игра късно вчера инфарктен четвъртфинал срещу рускинята Анна Блинкова от Русия. Вики спаси пет мачбола и победи с 2:6, 6:1, 7:6 (9) в мач продължил 2 часа и 14 минути. Векич пък спечели без игра на четвъртфиналитe.

Томова успя да обърне резултата във втория сет от 2:4 до 5:4, а след това се стигна до тайбрек. В него българката поведе с 4:2 точки, но допусна обрат за 4:5. Вики спаси мачбол при 5:6 точки, но загуби с 6:8. Преди днешната среща Томова постигна четири поредни победи на турнира, пише БГНЕС.

С блестящото си представяне на турнира Вики ще запише ново рекордно класиране в световната ранглиста за жени. Българката има вече 1223 точки и ще бъде №48 в началото на следващата седмица.

Снимка: архив, БГНЕС