Грузия взе историческа точка от Чехия на Евро 2024

Двата отбора са с по една точка кръг преди края на груповата фаза

22.06.2024 | 18:10 Редактор: Искра Ангелова

Грузия и Чехия завършиха при резултат 1:1 на "Фолкспаркщадион" в Хамбург в мач от втория кръг на Група "F" на Евро 2024. С равенството двата тима на този етап запазват теоретични шансове да продължат към елиминациите. Освен това, грузинците спечелиха и първата си историческа точка на Европейско първенство.

Като цяло Чехия доминираше през цялото времетраене на двубоя, но вратарят на "Валенсия" Гиорги Мамардашвили направи чудеса от храброст, за да спаси Грузия от второ поредно поражение в Германия.

Противно на логиката именно селекцията на Вили Саньол откри резултата от дузпа в 4-ата минута на добавеното време. Реализира я Жорж Микаутадзе, който вкара втория си гол по терените в Германия. Патрик Шик изравни в 59-ата минута, а малко след това напусна терена контузен.

В крайна сметка Чехия не успя да стигне до пълен обрат, а Грузия не съумя да се възползва от малкото си възможности на контраатака. Чехите заемат третото място в групата с 1 точка, а грузинците са 4-и със същия актив.