Спорно съдийско решение доведе до нулево равенство между Нидерландия и Франция

Килиан Мбапе беше резерва

22.06.2024 | 00:01 Редактор:

Нидерландия и Франция изиграха невероятен мач от група "D" на Евро 2024, който завърши 0:0.

На стадион "Ред Бул Арена" в Лайпциг двата отбора създадоха един куп положения, но нито едно не се превърна в гол и това може да се отчете и с отсъствието на Килиан Мбапе, който изгледа двубоя от резервната скамейка.

Два фрапантни пропуска направи Антоан Гризман, а след почивката попадение на Хави Симонс беше отменено след спорна засада. ВАР проверява положението няколко минути и в крайна сметка голът не беше зачетен.

Така двата отбора имат по 4 точки в актива си и гледат смело към 1/8-финалите. В последния кръг от групата, на 25 юни, Нидерландия играе с Австрия, Франция среща Полша и тогава ще се определи крайното класиране.