Украйна обърна Словакия с 2:1 за първата си победа на Евро 2024

И двата отбора са с по 3 точки след вторите мачове в групата

21.06.2024 | 18:10 Редактор: Вяра Димова

По забележителен начин се завърна Украйна на Евро 2024. Възпитаниците на Сергей Ребров губеха на почивката срещу Словакия след гол на Иван Шранц, но след почивката реализираха изумителен обрат след попадения на Шапаренко и влезлият като резерва Яремчук.

В десетата минута Лукаш Хараслин влезе добре отляво в наказателното поле и стреля, но Трубин спаси. Секунди по-късно топката бе подадена към Иван Шранц на другия фланг, но той също не успя да преодолее украинския вратар. Седем минути по-късно словаците взеха преднина, когато след центриране отляво Зинченко увисна и дебнещият зад гърба му Шранц с глава вкара за 1:0.

След почивката хората на Сергей Ребров се активизираха и в 54-та минута Зинченко проби отляво и центрира по земя към точката на дузпата и добре пласираният Шапаренко върна надеждите на своя отбор, изравнявайки резултата - 1:1.

Десет минути преди края все пак Украйна стигна до пълен обрат след като Роман Яремчук надбяга защитата на Словакия и останал сам срещу Дубравка, промуши топката под плонжа на вратаря за 1:2.