Португалия обърна Чехия с гол в продължението в исторически мач за Роналдо

"Мореплавателите" надделяха с 2:1 в здрава битка под проливния дъжд в Лайпциг

19.06.2024 | 06:58 Редактор: Толя Стоянова

Португалия стартира с 2:1 над Чехия на Европейското първенство по футбол. Селекцията на Роберто Мартинес не убеди особено с представянето си, въпреки че имаше сериозно териториално превъзходство над противника.

Лукаш Провод шокира португалците в 62-ата минута, а седем по-късно Робин Хранач си вкара автогол и изравни резултата. Мачът вървеше към равенство, когато в 86-ата минута гол на Диого Жота беше отменен заради засада на Кристиано Роналдо. В 90-та минута обаче резервата Франсиско Консейсао донесе успеха на тима си с първия си гол за Португалия.

Така Португалия потегли с победа в Група F, a в следващия си мач в събота ще се изправи срещу Турция. В същия ден Чехия ще опита да спечели първи точки срещу дебютанта на турнира Грузия.