Словакия шокира скрития фаворит Белгия, отмениха два гола на Лукаку

Единственото попадение заби Иван Шранц

17.06.2024 | 21:05 Редактор: Вяра Димова

Словакия шокира с 1:0 Белгия в мач от група "Е" на Евро 2024, където по-рано днес Румъния смаза от бой Украйна с 3:0. Единственото попадение в мача заби Иван Шранц в 7-ата минута.

Белгия доминира през по-голямата част от срещата, но Ромелу Лукаку направи поне три фрапантни пропуска, Йоан Бакайоко и Леандро Тросар също не успяха да вкарат от чисти позиции, което бе твърде много и лиши страната им поне от равенството.

Трябва да се отбележи, че през второто полувреме Лукаку все пак опъна мрежата на Словакия и то на два пъти, но от положение на засада и след игра с ръка на негов съотборник.

От своя страна словаците изиграха страхотен мач, раздадоха се до последно и заслужено си взеха победата и трите точки.