Страховита Румъния нанесе тежко поражение на Украйна на Евро 2024

Северните ни съседи изнесоха лекция на украинците и логично ги победиха с 3:0

17.06.2024 | 17:57 Автор: Искра Ангелова

Отборът на Румъния се наложи над Украйна с резултат 3:0 в мач от Група "Е" на Европейското първенство.

Северните ни съседи опровергаха прогнозите на букмейкърите и с голове на Николае Станчу, Разван Марин и Денис Дръгуш записаха мечтан старт на първенството в Германия.

В 8-ата минута Флоринел Коман отправи първия точен удар, но Андрий Лунин без проблем спаси. Артьом Довбик отговори с изстрел от сравнително добра позиция, но прати топката над вратата.

В 29-ата минута Румъния поведе в резултата. Циганков върна към Лунин, който бе пресиран от Дръгуш. Вратарят изчисти топката право в краката на Денис Ман, който подаде към Николае Станчу. Халфът отправи хубав удар от границата на наказателното поле и прати топката в горния десен ъгъл на вратата. 10 минути по-късно тимът на Еди Йорданеску пропусна да вкара втори гол. Станчу изненада Лунин, след като директно от ъглов удар насочи топката към вратата му. Вратарят на Украйна бе хванат неподготвен, а топката срещна напречната греда.

Малко след началото на втората част Румъния удвои резутата. Северните ни съседи организираха много добра контраатака. Разван Марин отправи удар от около 25 метра, Лунин плонжира, но не се намеси добре, топката мина под ръката му и се оплете в мрежата. Малко по-късно Андрей Рациу шутира от малък ъгъл, а Лунин изби в корнер.

В 57-ата минута шокът за Украйна стана пълен. Денис Ман преодоля оттдясно Шапаренко и Мудрик, след което пусна отличен пас към Денис Дръгуш, който отблизо вкара на празна врата.