Нидерландия удари с 2:1 Полша без Левандовски в супер мач

Златната резерва Вегхорст вкара победния гол минути преди края

16.06.2024 | 17:57 Редактор: Вяра Димова

Нидерландия тресна Полша с 2:1 в среща от група “D” и започна с победа на Евро 2024.

Адам Букса се разписа за поляците в 16-ата минута, а в 29-ата Коди Гакпо изравни за "лалетата". В края на мача златната резерва Ваут Вегхорст (83) опъна мрежата на Шчесни и донесе победата за Нидерландия.

Вегхорст за пореден път забива решителен гол за страната си, като този път го стори с едно докосване и майсторски удар.

Момчетата на Роналд Куман тотално доминираха, създадоха дузина голови положения, но направиха уникални пропуски и бяха близо до това да не запишат пълен успех.

Поляците от своя страна изиграха тактически правилно мача, но в края се пропукаха и логично загубиха. Срещата пропусна голямата звезда на Полша Роберт Левандовски, а в игра през втората част се появи звездата на "Лудогорец" Якуб Пьотровски.