Испания тръгна мощно на Евро 2024 с класика срещу Хърватия

Мората, Руис и Карвахал се разписаха за "Ла фурия"

15.06.2024 | 20:58 Редактор: Елеонора Танева

Испания победи Хърватия с класическото 3:0 и започна ударно участието си на Европейското първенство по футбол. "Ла Роха" и за момент не даде съмнения в по-високата си класа и реши срещата още през първото полувреме с три гола на Алваро Мората (29), Фабиан Руис (32) и Даниел Карвахал (45+2). В 80-ата минута гол на Бруно Петкович, който миг по-рано бе изпуснал дузпа, беше отменен от ВАР.

Страхотен мач изигра Ламин Ямал, който започна като титуляр и се превърна в най-младия футболист, играл на европейски финали, със своите 16 години и 338 дни. Талантът на Барса асистира за гола на Карвахал и беше в основата на второто попадение за тима си. През второто полувреме пък пропусна страхотна възможност да се разпише.

Следващият мач на Испания от Група В е в четвъртък срещу Италия в Гелзенкирхен. Хърватия среща Албания ден по-рано в Хамбург.