Аржентина надигра Гватемала, Меси и Мартинес се отчетоха с голове

Мачът е част от подготовката на световните шампиони за турнира Копа Америка

15.06.2024 | 08:39 Редактор: Вяра Димова

Аржентина победи Гватемала с 4:1 в контролен мач, който се изигра в Лендоуевър, Мериленд, Съединени щати. Лионел Меси и Лаутаро Мартинес отбелязаха голове. Мачът бе част от подготовката на световните шампиони за стартиращия на 21 юни турнир Копа Америка.

Мартинес изненада неприятно вратаря си Емилиано Мартинес още в 4-ата минута, забивайки си автогол за 1:0 за тима на Гватемала Меси взе нещата бързо под контрол и в 12-ата минута възстанови равенството. В 39-ата минута Аржентина получи дузпа, която Лаутаро Мартинес вкара за пълния обрат – 2:1.

В 66-ата минута Меси асистира на Лаутаро за второто му попадение в мача, с което Аржентина дръпна с 3:1. В 77-ата минута Меси оформи крайното 4:1 след асистенция на влезлия като резерва Анхел ди Мария.